3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe

3D nyomtatott cipőtalpakkal a dizájn, az illeszkedés
és a szín ipari méretekben is gazdaságosan testre szabható

 

Gyártsanak alkatrészeket nagy sorozatban vagy egyetlen tételben készülő, egyedi termékeket, pótalkatrészeket, a vállalatok a lehető legnagyobb termelékenységre és rugalmasságra törekednek. Ipar 4.0-s megoldásokkal mindezt elérhetik, ehhez azonban folyamataikat – a gyártási és az informatikai technológia összekapcsolásával – digitalizálniuk és automatizálniuk kell. Hogy mindezt megkönnyítse, a Siemens – két partnerével, az EOS-szal és a DyeMansionnel közösen – digitalizációs, automatizálási, szelektív lézerszinterező és ipari utófeldolgozási megoldások értékláncát hozta létre az additív gyártás támogatásához.

 

 

 

A referencia architektúra a nagy volumenű sorozatgyártáshoz a műanyag alkatrészek ipari méretű lézerszinterezésére termett EOS P 500 platformot integrálja az automatizált gyártásba. Kis tételű, rendkívül rugalmas gyártáshoz pedig a megoldás a FORMIGA P 110-es rendszereket tartalmazza, amelyek az EOSPRINT integrációnak köszönhetően közvetlenül hozzáférnek a Siemens NX tervezőszoftveréhez. Az NX eszközeivel a felhasználók összetett rácsszerkezeteket tervezhetnek, és a lábbeli-alkalmazásban a létrehozott középtalp digitális ikertestvérén a cipő viselését is szimulálhatják. Ami az utófeldolgozást illeti, a DyeMansion a 3D nyomtatástól a kész termékig összehangolt, háromlépcsős munkafolyamattal teszi könnyűvé a skálázást a kisszériás vagy prototípusgyártástól az additív sorozatgyártásig.

Az additív gyártóüzem automatizálásában kulcsszerephez jutnak a Siemens Simatic S7-1500 vezérlői, mivel a gépek zökkenőmentes integrációját a szabványosított interfészeken – különösen az OPC UA-n – keresztül zajló adatkommunikáció teszi lehetővé. Az integrált automatizációs megoldás az ipari informatikai környezetbe illeszkedik, ami gyors üzembe helyezést és piacra lépést, optimális kezelést és karbantartást biztosít. A vállalati informatikával való integráció további idő- és költségmegtakarítást eredményez, miközben a referencia architektúra bevezetésével a gyártó vállalatok a biztonság és a kibervédelem terén is nagy előrelépést tesznek. A hőre lágyuló műanyagokat használó szelektív lézerszinterezés demóját az érdeklődők a Siemens erlangeni (Németország) Additive Manufacturing Experience Centerben tekinthetik meg.

 

 

Siemens

A Siemens AG az iparra, az infrastruktúrára, a közlekedésre és az egészségügyre összpontosító technológiai vállalat. A Siemens olyan technológiákat hoz létre, amelyek valódi értéket teremtenek ügyfelei számára az erőforrás-hatékonyabb gyáraktól, a rugalmasabb ellátási láncoktól, az intelligensebb épületektől és hálózatoktól a tisztább és kényelmesebb szállításig, valamint a korszerű egészségügyi ellátásig. A valós és a digitális világ ötvözésével a Siemens lehetővé teszi ügyfeleinek, hogy átformálják iparágaikat és piacaikat, ezzel átalakítva emberek milliárdjainak mindennapjait. A Siemens többségi részesedéssel rendelkezik a tőzsdén jegyzett Siemens Healthineers vállalatban, amely az egészségügy jövőjét alakító, világszerte vezető orvostechnológiai szolgáltató. Ezenkívül a Siemens kisebbségi részesedéssel rendelkezik a Siemens Energy-ben, amely globális vezető a villamosenergia-szállítás és -termelés terén. A 2021. szeptember 30-ával zárult gazdasági évben a Siemens-cégcsoport 62,3 milliárd euró árbevételt és 6,7 milliárd euró adózás utáni eredményt ért el, valamint világszerte mintegy 303.000 munkavállalót foglalkoztatott.

 

https://www.siemens.hu/